יום רביעי, 22 בפברואר 2012

הכול ידוע והרשות נתונה.רק כוחה של הנשמה יכול להתגבר על כוחה של החרב.
"אני בטוח שאשוב לחיות, ושהחיים יפרחו מתוך המוות" סוקרטס.
מוקדש לנשים וגברים שלא מסתפקים ב" מה שיש", מוכנים לקחת אחריות על האיכות חיים שלהם, ולהביא את עצמם למקום הכי גבוה- למימוש עצמי, אהבה, שפע והצלחה- הרבה פעמים, לכאורה," כנגד כל הסיכויים"! אתם- מעוררי השראה שלי!
 באהבה- מרי דפסמס
הרבה פעמים אנחנו מסתכלים על הרצף אירועי החיינו, על רצף עליות ונפילות, על היחסים שלא זורמים, למראת כל המאמצים שלנו לשפר אותם, על מצב כספי שהיה בעייתי במשפחה עוד מתקופת סבא של סבא, על הסבל " הלא הוגן" של אנשים שחפים מפשע, אנחנו שואלים את עצמנו:" למה זה קורה לי? למה זה קורה בעולם? מה עשיתי, שמשכתי לעצמי כל הסבל, הקושי, את הגזרות הללו?! מה עשו ילדים קטנים שחולים ומתים, שלא הספיקו לעשות שום רע- כדי להיענש?!"
מה כאן תפקידו של הגורל, של מציאות, שנכתבה מראש- ואיפה נכנסת הבחירה החופשית של כל אחד מאתנו?
בואו נסתכל על השתלשלות האירועים, דרך חוויה של מטופל, שניתנה לו הזדמנות לחוות בטיפול " מסע" אל העבר הרחוק של נשמתו, לגלגולי חייו הקודמים, לעשות שם ריפוי ולהשפיע, דרכו, על המציאות העכשווית ועל יחסים עם אנשים המשמעותיים בחייו.
חוויה של המטופל:
אני אבא אובססיבי, מודה!
מאז שבנים שלי נולדו- לא יודע מנוחה! אני משתדל לנחש את הרצונות שלהם ולמלא כל צורך שצץ ,עוד לפני שהם מביעים אותו! שלא תביני לא נכון, אני אוהב אותם יותר מכול! אבל זה כל כך מעייף אותי- כל הריצות אלה! אני עובד בעבודה עם המן אחריות, וכשחוזר הביתה, זה מתחיל :" אבא, תיקח אותי! אבא, תביא לי! אבא, תחזיר אותי! והכול צריך להיות מיד, עכשיו! גם ב 2 בלילה ( הבן הגדול בן 19), גם בגשם, גם בחום! אני לא זוכר, מתי ישנתי שינה רצופה כל הלילה- גם כשהכול בסדר, אני עדיין דואג להם!.. הלכנו לטיפול פסיכולוגי, כל המשפחה, ועדיין בטיפול . שיניתי המון דברים בגישה שלי, אבל עדיין מרגיש שאני משתדל יותר מידי, לא שקט, נמצא במאמץ קבוע לשמח אותם, כדי לא לאבד את האמון של ילדיי בי, את אהבתם- ומנדנד, מנדנד, מנדנד...)) עם כל המאמצים שלי, עצבנות ביחסינו הולכת וגדלה, אנחנו  מרבים לריב,מתרחקים ואוהבים זה את זה פחות... מה זה הדבר הזה?! מאיפה הוא בא?"
אחרי כמה פגישות טיפוליות, שעבדנו על הנושא בכלים שונים- ראיתי, שדאגנות יתר ופחד נטישה לא פחתו. שיש קושי במקום של " עובר נתינה" של המטופל זה. יש בו אמונה שרק אם הוא משתגל כל הזמן לרצות את הילדים שלו - הוא מרגיש בטוח, אהוב ואבא טוב.
בשלב מסוים קיבלתי בתקשור מסר עבורו- שאמונה זאת נוצרה בחיים הקודמים, שם נמצאת גם התשובה, גם הריפוי לבעיה.
המטופל הסכים להתנסות בריפוי בשחזור גלגולים הקודמים- ויצאנו לדרך...
בהרפיה הוא הלך אחורה בזמן, בדמיונו, לחיים הקודמים, לאירוע שעיצב את ההתנהגות שלו היום- וראה שפעם, לפני כ 400 שנה, הוא היה מלח, ימיי,  בהולנד. אבא לשלושה, שהיה בים את רוב הזמן ובזמנו החופשי אהב לבלות בפונדק המקומי ולשתות. אשתו הצעירה דאגה וטיפלה בשלושה ילדים קטנים. יום אחד, כשהמלח היה בפונדק, התחילה סערה גדולה ,שהרסה את רוב הכפר. הבית ואת כל המשפחה של הבחור נוספו בה. הילדים טבעו יחד עם אמם . המלח שרד אך לא יכול היה לסלוח לעצמו על אבדן יקיריו כתוצאה של חוסר אחריות שלו. הוא מת משברון לב, כמה שנים אחרי ...
כתוצאה מריפוי במקום של הטראומה, שנשמה עברה לפני אמון שנים- המצב בבית של המטופל השתנה. הוא התחיל לסמוך על בניו, לכבד את הצורך שלהם בהתנסות בחוויות החיים, גם בתשלום מחירים של החלטתם, של עצמם. ילד הגדול שחלם ללמוד רפואה ( ואבא דחף אותו למתמטיקה, " כי אני יודע יותר טוב, מה עדיף לילד!") התחיל ללמוד במכינה לפקולטה לרפואה.
המטופל התחיל לישון באופן סדיר. פחד נטישה חלף...


בעדות ותרבויות שונות קיימות אמונות מגוונות על גלגול נשמה.
בתפיסה שלי, שמתבססת, כעיקרון
 על הידע שלקוח מהינדואיזם, הנשמה- היא נצחית. שיורדת על אדמה ומקבלת משימה מסוימת- השיעור שעליה ללמוד לעומק, מתוך חוויות שונות, שבתוכם פעם היא משחקת תפקידו של הפעיל, ופעם- של הסביל. לנשמה אחת, לדוגמה, זה יכו להיות נושא של כסף. אז היא  תחווה את כל מה שקשור לכסף: הצלחה גדולה, עוני, גנבה ( שפעם האדם שנושא אותה- יגנוב בעצמו, בגלגול הבא- יגנבו ממנו), פשיטת רגל, אימורים, זכיה גדולה, ירושה, רצח בגלל הכסף, וכו') זה החלק שקשור למה שנקרא " קרמה" (" הכול ידוע"- לזה התכוונתי בשם הכתבה). כל חוויות אלה משרתות את ההתפתחות מקסימאלית של אותה נשמה,  מאפשרות לה ללמוד באופן יסודי את השיעור שהיא קיבלה.
או, כמו במקרה שלנו, אדם שסובל היום מפחד נטישה ומתיש את הסביבה  בדאגנות יתר, בחייו הקודמים דווקא הזניח את ילדיו ושילם על כך מחיר כבד.
ברגע שמגלים את " תולדות" של חוויה הקשה שאדם חווה כאן ועכשיו, מגלגול הקודם- בטיפול מרפאים את המקום הזה- ובזכות הריפוי זה עושים את השינוי קרמאטי. משפיעים על הגורל. זה החלק של " רשות נתונה"- תוצאה של בחירה החופשית של האדם שמשנה את העתיד שלו, על ידי " תיקון" של העבר. נכון, לכל אחד מאתנו יש " מטען" מהעבר- אבל זה לא מחייב למשוך את הצללים החשוכים  גם לעתיד! ומה שחשוב- להחלטה שלנו לכוון את מסילות של הגורל לכיוון החדש, יש השפעה רב דורית. זאת אומרת, ילדינו יהיו חופשיים לחיות ללא השפעה של עבר שלנו, ההורים!
אז הכול ידוע... אבל ההחלטה, איך היראו חייך- בידייך, בכל רגע הנתון!
אשמח ללוות אתכם להגשמתכם!
שלכם, באהבה- מרי דפסמס

מלווה להגשמה אישית ועסקית
מאמנת מוסמכת מכון אדלר,
אישית ועסקית,
מנחת קבוצות, מורה רוחנית
מטפלת הוליסטית
מתקשרתאתם רוצים לקבל ממני מתנה-יעוץ אישי טלפוני?

אנא תצרו קשר איתי עוד היום!
דרך אתר:
http://meryhagshama.com/

או דרך אימייל:
mery.depsames@gmail.com

או בטלפון:

0526644258

או דרך פייסבוק :

 http://www.facebook.com/Meryagshama

שיהיה לכם בהצלחה!
שלכם, באהבה- מרי


אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה