יום ראשון, 6 בינואר 2013

מרי דפסמס. כל עוד יש רצון – הכל פתוח ( מאת טל שחר- כתבת של פורטל " אלטרנטיבלי"מרי דפסמס, בעלת תואר אקדמאי בפסיכולוגיה וחינוך, מטפלת  הוליסטית, מרצה ומנחה סדנאות. את עבודתה היא מגדירה כליווי ותמיכה למטופלים מהמקום בו הם נמצאים עד החיבור לאור שלהם,  עד שהתוצאות בעולם המעשה משתנות.

מאז ומתמיד התעניינה מרי בעולם הרוח. תחום נוסף שריתק אותה מאז ילדותה הוא אומנות. היא בילתה שנים רבות בלימוד ציור אצל כומר שביחד עם לימוד האומנות הוביל אותה להתעניין בתחומים ש'מעל ומעבר' והפך עבורה לדמות מעשירה ומכריעה בהשפעתה.

מרוץ החיים שהסתיים בתרדמת

"גדלתי במשפחה בה האח הצעיר סבל מפיגור שכלי עמוק. טיפלנו בו באהבה עד גיל שש עשרה ואז בעקבות אירוע קשה, הוא הועבר למוסד מיוחד, אחרי שהבנו שלא נוכל לטפל בו עוד... במסגרת הלימודים הגבוהים שלי, התמקדתי במוסיקה, אומנות וציור ובאוניברסיטה רכשתי שני תארים בפסיכולוגיה וחינוך מיוחד. בגיל עשרים ושש לאחר שנישאתי וילדתי שני ילדים, עליתי עם משפחתי לישראל. בארץ עברתי השתלמות לימודים ואחריה - עבדתי במשך שנים רבות כגננת באופקים. אהבתי מאוד את האתגר ותחושת השליחות שליוו אותי כל השנים ובדיעבד אני מבינה שעבודתי כללה גם רבדים נוספים מעבר לתוכנית הלימודים הרגילה. בשלב הבא, גידלתי כבר חמישה ילדים ועבדתי במספר תפקידים תובעניים: כגננת, בתפקידי ניהול ובשיקום ילדים בעלי צרכים מיוחדים. כיוון שבעלי רופא שבמסגרת תפקידו נעדר רבות מהבית, מרבית הנטל נפל עלי. הייתי 'סופר וומן' במשך תקופה ממושכת אך לבסוף - התמוטטתי. זה היה פשוט יותר מידי... התחלתי להרגיש רע יותר ויותר עד שנכנסתי למצב של תרדמת.

אז זה האירוע שהיווה עבורך קריאת התעוררות?

"כן. בסופו של דבר אני מבינה שזאת הייתה המתנה הכי גדולה שקיבלתי. אחרי עשרה ימים בתרדמת, התעוררתי והבנתי שאני מפספסת את החיים. היה לי ברור שהגיע העת לשינוי רציני. לקח לי עוד חצי שנה לחזור לעצמי, כיוון שלא יכולתי לדבר או ללכת. את זמני מילאתי ביצירה ואחר כך גם מכרתי את הפסלים והציורים שיצרתי בתקופה זאת. כאשר התאוששתי, הכיוון החדש בחיים שלי היה לי ברור לחלוטין: ידעתי שאני הוכלת ללמוד מקצוע חדש ולטפל באנשים מבחינת גוף, נפש ונשמה שהם - אחד. סיימתי לימודים בווינגייט במסלול של רפואה הוליסטית וכמו כן למדתי במכון אדלר- אימון אישי והנחיית קבוצות. מזה מספר שנים אני עובדת בשיטה שפיתחתי שאני קוראת לה "ההגשמה" ומשלבת בה עוד כלים שרכשתי במהלך הזמן".


מה הרציונאל של השיטה?

"אני מלווה אנשים ומייעצת להם בתהליכי שינוי והתפתחות מהלידה עצמה (כולל יעוץ לנשים בהיריון) ועד ליווי חולים סופניים. הטיפול שלי כולל עבודה במישור הפיסי והמעשי וגם ריפוי ושחרור במישור הרגשי- נפשי. כאשר הלב 'מבין' – החיים יכולים להשתנות! שיטת העבודה שלי כוללת אלמנטים מגישות שונות ברפואה משלימה והכל מתחבר על מנת לעזור לאנשים בצורה שלמה, מהשורש ובדרך המתאימה להם ביותר".

באיזה כלים את משתמשת?

"העבודה מתבצעת ברובד המעשי הרוחני, רגשי והנפשי. אני עושה שימוש בידע שרכשתי מתחום הפסיכולוגיה, אימון אישי ועסקי, דמיון מודרך, שאמאניזם,שחזור גלגולים ופרחי באך. אני עובדת עם שמנים אתריים ותכשירים שאני מייצרת בעצמי, אלמנטים מתורת הטנטרה, עוצמת הרכות ועוד. אחרי שיחת היכרות בה מבינים נוצרת בהירות לגבי הבעיה והמטרה, אנחנו מחליטים ביחד על תהליך העבודה ועל מספר הטיפולים. המפגשים מתקיימים בפגישותאישיות או בסקייפ וכוללים ליווי טלפוני רצוף בין מפגש למפגש בהתאם לצורך".

מה קהל היעד שלך?

"קהל היעד שלי הוא אנשים שהגיעו לנקודה במודעות שלהם שממנה הם באמת רוצים לעשות שינוי. ההתעוררות יכולה להגיע בעקבות משבר או חוסר סיפוק וחוסר שביעות רצון עמוק, כאשר הדבר החשוב ביותר הוא הבשלות של המטופל לעבור שינוי פנימיאמיתי ועמוק. בנוסף, אני מקיימת הרצאות וסדנאות במגוון נושאים כולל התמודדות עם הפרעותקשב וריכוז, תקשורת, הצבת גבולות, פיתוח מודעות, יכולת הכלה כלפי הזולת וכו'. הסדנאות מיועדות לקהל הרחב וגם לקבוצות עובדים בחברות גדולות, בהתאם לצרכים של הקבוצה".

מה הייחודיות שלך בעבודתך?

"הטיפול  שיצרתי משלב ידע וניסיון מעולמות שונים, מעולם הפסיכולוגיה והמדע ומעולם השאמניזם והידע הרוחני- אנרגטי. אני מחברת את העוצמה של העולם הקדום והעולם החדש ויוצרת שיטה שמאפשרת שינוי משמעותי בעולם הרוח ובעולם הפרקטי. שינוי שמתרחש ברגשות שלנו, בגישה ובבחירות שאנחנו עושים.

ע"י כלים מגוונים מהעולמות השונים וע"י התנסויות ותרגילים המטופל לומד ליצור את השינוי מתוך עצמו ובעולם סביבו.  בטיפול אני מביאה את היכולות שלי בתקשור ובחיבור לנשמה של המטופל דבר שמקצר את התהליכים והופך אותם מדוייקים וממוקדים בשורש הבעיה. מתוך הניסיון שרכשתי בעבודה עם תינוקות וילדים, אנשים עם צרכים מיוחדים, מבוגרים וחולים סופניים למדתי להתאים את הגישה ואת הדרך המתאימה שמאפשרת את הריפוי לכל אחד."


מה המוטו שלך בעבודה ובחיים?

"אני מאמינה שכל אחד מאיתנו יכול ליצור שינוי בחיים שלו. גם אם אנחנו נמצאים בחוויה של ייאוש וכישלון וגם אם הכל נראה סגור, יש בתוכינו וסביבנו את הידע והניסיון שיעזרו לנו לעשות את השינוי. כל עוד יש רצון – הכל פתוח."


אתם רוצים לקבל ממני מתנה-יעוץ אישי טלפוני?

אנא תצרו קשר איתי עוד היום!
דרך אתר:
http://meryhagshama.com/

או דרך אימייל:
mery.depsames@gmail.com

או בטלפון:

0526644258

או דרך פייסבוק :

 http://www.facebook.com/Meryagshama

שיהיה לכם בהצלחה!
שלכם, באהבה- מריאין תגובות:

הוסף רשומת תגובה